DDoS (Servis Dıșı Bırakma) ve Performans Testleri

DDoS (Servis Dıșı Bırakma) ve Performans Testleri

DDoS (Denial Of Service / Servis Dıșı Bırakma) saldırısı, bir sistemin kaldırabileceği kapasitesinin üstünde veriye maruz bırakılarak sistemin trafiği yönetememesinin sağlanması ve kullanıcıların sisteme girişinin engellenmesidir. DoS saldırıları hedeflenen sisteme tek bir kaynak üzerinden yapılırken, DDoS saldırıları hedeflenen sisteme birden fazla kaynak üzerinden yapılır. Geçmişte DoS siber saldırıları yapılırken, günümüzde DDoS saldırıları yapılmaktadır.

DDoS saldırılarda, saldırganın hedeflenen sistemi ele geçirmesi için kötü amaçlı yazılımlar gönderilir. Saldırganın ele geçirdiği cihazı istediği gibi yönetebilmesi için cihaz artık zombi (bot) olur. Zombi cihazların grup halinde yönetilmesine botnet denir. Saldırgan botnet üzerinden cihazlara uzaktan kontrol yetkisine sahiptir. Uzaktan kontrol ile saldırganın amaçları doğrultusunda botnet kullanılır.

Firmanızın DDoS saldırılarına karşı korunması ve sistemin trafiği yönetme performansının test ve analizlerinin yapılması için DDoS ve performans testleri yapılmaktadır. Uzmanlarımız tarafından birden fazla kaynak üzerinden gerçekleştirilir ve sistemin performansına ve trafik yönetimi test edilir. Elde edilen veriler ve sistemin geliştirilmesi adına tavsiyeler firmanıza raporlanır.

DDoS ve performans sızma testinde hizmetlerimiz:

  • Zombi̇ Bi̇lgi̇sayar
  • DDoS Saldırısı Engelleme
  • IDS / IPS Si̇stemleri̇
Siber Güvenlik Hizmetlerimiz için Bize Ulaşabilirsiniz: